Uudised Toimetaja Markus  

Eesti Euroopa Liikumine valis Aasta Eurooplaseks 2014 Henrik Hololei

Eesti Euroopa Liikumine valis juba kümnendat korda Aasta Eurooplast. Sel aastal sai tiitli osaliseks Euroopa Komisjoni asepeasekretär Henrik Hololei.

Valik oli üksmeelne Hololei kasuks. 10 aastat on möödas sellest, kui Eesti sai Euroopa Liidu liikmeks. Nüüd on õige aeg tunnustada neid, kes on selleks suure töö ära teinud. Valisime Henrik Hololei, kes juhtis eesti siseriikliku seadusandluse harmoniseerimist Euroopa Liidu omaga ja valmistas ette ning kindlustas Eesti valmisoleku Euroopa skeemidega koos töötama.

Täna töötab Henrik Hololei Euroopa Komisjoni asepeasekretäri ametikohal, kus ta vastutab suhete eest Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Parlamendiga ning esindab komisjoni läbirääkimistel liikmesriikide esindajatega. On hea meel ja au tõdeda, et ka Euroopa laiemalt saab tema teadmistest ja oskustest kasu ning suur tänu talle aastatepikkuse pühendunud tegevuse eest.

Lõpliku valiku Eesti tiitli omistamise osas tegi Eesti Euroopa Liikumise nõukogu, kuhu kuulusid Riivo Sinijärv, Juhan Lepassaar, Thor-Sten Vertmann, Kristiina Ling, Hindrek Lootus, Ulrika Hurt ja Jaan Sõrra.

Eesti Euroopa Liikumise poolt antava Aasta Eurooplase tiitliga soovitakse tunnustada neid eestlasi ja organisatsioone, kes on aasta jooksul andnud väärika panuse Eesti ja Euroopa suhete kujundamisse, toetanud kodanikuühiskonna arengut ning aidanud kaasa Eesti ühiskonna teadlikkuse tõstmisele Euroopast. Honoleile omistati tiitel tänu tema aastatepikkuse pühendunud tegevuse eest Euroopa Liidu seadusandluse ülevõtmisel Eestisse ning valmistamaks Eesti ette liitumiseks Euroopa Liiduga.

Aasta Eurooplase tiitli andis pidulikult üle Eesti Euroopa Liikumise Nõukogu esimees Hr Riivo Sinijärv 01. mail kl 11.30 Tallinnas Vabaduse väljakul Euroopa Päeva tähistamise raames.

Eelmistel aastatel on Aasta Eurooplase tiitli pälvinud Mall Hellam, Aare Järvan, ja Allar Jõks. 2013. aastal valis Eesti Euroopa Liikumine Aasta Eurooplaseks Julia Laffranque’i.

Leave A Comment