Uudised Toimetaja Markus  

Hasartmängumaailm aastal 2023: mida Euroopas oodata?

Hasartmängud on nüüdseks juba aastatuhandeid olnud inimkonnale suurepärane meelelahutusmeetod. Kuigi iga uue mängutüübi loomine on omamoodi innovatsioon, saabus tõeline buum hasartmängude kolimisega internetti. Viimastel aastatel on hasartmängutööstus pandeemiaolude sunnil ja tänu tehnoloogia pidevale arengule läbinud suured muutused. Vaatame, millised trendid on parasjagu Euroopa kasiinomaailmas kuumad ning ennustame, mida tulevik veel tuua võib.

Krüptoraha-arveldus

Kes meist poleks kokku puutunud salapärase terminiga “blockchain” või “plokiahel” – see on tehnoloogia, mis võimaldab krüptorahal eksisteerida. Krüptoraha on saavutanud hiigelpopulaarsuse, kuid eksperdid usuvad, et suuremad muutused on alles ees. Ehk oled märganud, et paljud e-kasiinod pakuvad nüüd sisse- ja väljamaksete tegemise võimalust krüptoraha kaudu ning kasiinode arv, mis seda võimalust pakuvad, kasvab pea igapäevaselt. Nimelt on krüptoraha kasutamine võrreldes tavalisemate maksemeetoditega turvalisem, kiirem ja anonüümne. Samuti annab krüptoraha kasutamine võimaluse luua võltsimiskindla maksete ajaloo, mis aitab rahapesu avastada ning ennetada.

E-spordiennustused saavutavad uue populaarsuse

E-sport ehk võistlus videomängus on ülikiirelt kasvav sektor. E-spordivõistluste populaarsus sai alguse Aasias, kus videomänge on juba nende algusajast mängitud panuste peale, kuid viimasel aastakümnel on ka Ameerika ja Euroopa riikides peetud suure osavõtuga ning märkimisväärselt suurte auhinnafondidega võistlusi. Kuna e-spordi populaarsus on tugevas kasvutrendis, ei ole ka üllatav, et spordikihlvedude kontorid pakuvad võimalusi selliste mängude tulemustele panustada. Praegu on populaarsemad mängud mille tulemuste peale kihla veatakse näiteks Rainbow Six Siege, League of Legends, Fortnite ja Dota 2.

Kasiinode kohandamine nutiseadmel mängimiseks

Nutiseadmed on oma algsetest versioonidest palju muutunud ning tänapäevased mobiiltelefonid ja tahvelarvutid teevad jõudluse kohalt silmad ette juba mõningatele sülearvutitele. Seega võib arvata, et osad kasutajad on arvutid täielikult hüljanud ning eelistavad kõike vajalikku teha oma nutiseadmes, sealhulgas ka e-kasiinode külastamist. Mobiilikasutajate protsendi suurenemine on hasartmängutööstust pannud investeerima suuri summasid oma tarkvara ja veebilehtede kohandamiseks ka nutiseadmes kasutamiseks. Mobiilseadmetes on juba võimalik teha pea kõike mida arvuti-netikasiinos, nagu näiteks live-diileri vastu mängida ja lisaks pakuvad osad multiplatform-kasiinod võimalust saada spetsiaalseid nutiseadme kasutaja boonuseid. Võib öelda, et pea kõik internetikasiinod Eestis pakuvad võimalust mobiili kaudu mängimiseks.

Virtuaalreaalsus

VR-tehnoloogia muutub aasta-aastalt järjest taskukohasemaks ja kergemini kättesaadavamaks, tänu millele on ka kasiinotööstus tõstnud pea ning hakanud arendama virtuaalreaalsuses mängitavaid mänge. VR-peakomplektiga saab mängija liikuda virtuaalkasiinos ringi ning suhelda teiste mängijate avataridega, lisaks annab virtuaalreaalsus võimaluse emuleerida reaalsete kasiinode sisekujundust. Pole võimatu, et ühel päeval astub mängija oma peakomplekti kandes sisse maailma tuntumatesse kasiinodesse.

Tehisintellekt ja isikupärastamine

Tehisintellekt ja selle arendamine on sel kümnendi saanud sisse korraliku hoo ja juba käesoleval aastal on tehisintellekti kasutamise võimalust hakanud pakkuma mitmed igapäevases kasutuses olevad programmid nagu SnapChat ja Skype. Online-hasartmängude tööstus on samuti märganud tehisintellekti rolli ettevõtete edus ning plaanib samamoodi tehisintellekti kasutada, pakkumaks klientidele personaalseid kampaaniad ja boonuseid, võttes arvesse mängija tavapärase käitumise. Teine potentsiaalne viis tehisintellekti rakendamiseks internetikasiinodes on klienditugi ja kvaliteetsemad juturobotid, mis õpivad ja arenevad igapäevaselt efektiivsemaks. Lisaks saab tehisintellekt aidata muuta hasartmängutööstust turvalisemaks, analüüsides mängijate käitumist ning tuvastades kahtlase käitumist.

Vastutustundlik mängimine

Tööstuse populaarsemaks muutumine toob endaga paratamatult kaasa kõrgendatud kontrolli ja regulatsiooni, vältimaks populaarsuse tõusuga kasvavat hasartmängusõltuvust. Eesti on läinud sama teed ning nõuab, et siinsed litsentseeritud kasiinod pakuksid võimalust panuseid piirata. Samuti saavad mängijad, kes tunnevad, et on langemas sõltuvuse küüsi, panna endale hasartmängude mängimise piirangu.

Leave A Comment