Uudised Toimetaja Markus  

Aasta eurooplane 2013 on Julia Laffranque

Aasta eurooplast valib Eesti Euroopa Liikumise nõukogu igal aastal. Traditsiooniliselt omistatakse tunnustus inimesele või organisatsioonile, kes on andnud panuse Eesti ja Euroopa suhete arendamisse. Traditsiooniliselt kuulutatakse aasta eurooplane välja Euroopa Päeva raames Vabaduse väljakul Euroopa päeva üritustel, mis käesoleval aastal toimus 11. mail.

Eesti Euroopa Liikumine otsustas aasta eurooplase tiitliga tunnustada 2012 aasta juunis Tallinnas toimunud Rahvusvahelise Euroopa Õiguse Ühenduse (FIDE) kongressi edukale kordaminekule suure panuse andnud Julia Laffranque`i. Laffranque’ile anti tiitel tänuks aastatepikkuse pühendunud tegevuse eest nii Euroopa õiguse tutvustamisel Eestis kui ka Eesti õiguse ning laiemalt Eesti kultuuri tutvustamisel Euroopas.

“Tema erialased saavutused Eesti ja Euroopa kontekstis on muljetavaldavad. Hetkel Euroopa Inimõiguste Kohtus kohtunikuna töötav Laffranque on andnud õiguse poole pealt suure panuse ka Eesti liitumisläbirääkimistel Euroopa Liiduga, jõudnud töötada Euroopa Nõukogu Kohtunike Konsultatiivnõukogu asepresidendi ja presidendina ning jaganud aastaid oma teadmisi ja pühendumust selle kõrvalt loengutes ka tudengitega. Euroopa Liidu õiguse populariseerimisel ja tutvustamisel laiemale avalikkusele on raske leida Eestis Laffranque`ile võrdväärset,” ütles Eesti Euroopa Liikumise juhataja Mariita Mattiisen.

Aasta eurooplase tiitli kuulutas välja Eesti Euroopa Liikumise nõukogu president Riivo Sinijärv 11. mail Vabaduse väljakul toimunud Euroopa Päeva ürituste raames.

Leave A Comment