Uudised Toimetaja Markus  

Elu vabatahtlikuna on täis üllatusi!

Vyara töötab Euroopa Vabatahtliku teenistuse vabatahtlikuna MTÜ-s Eesti Euroopa Liikumine projekti ´Open Europe´ raames. Tema projekti rahastab Euroopa Komisjoni programm Euroopa Noored.

“Vabatahtlikkus” – ainult need inimesed, kes on sellega tegelenud, teavad, kui hämmastav see on. Täiesti uus kogemus, teadmine, eluviis. Töötamine vabatahtlikuna on proovilepaneku periood, kus sind testitakse läbi heade ja halbade aegade, nii tööl kui ka mujal. See algab hetkest, kui otsustad vabatahtlikuks hakata.
Igalt vabatahtlikult küsitakse alati kaks küsimust – “Miks sa otsustasid hakata vabatahtlikuks?” ning, “Miks just see riik?”. Kuigi vastused võivad erineda, siis üritan põhjendada enda seisukohti.

Minu alaliseks elukohaks oli Bulgaaria, kus veetsin oma viimased õpinguaastad ning töötasin paar aastat ühes suurepärases kontoris koos imeliste kolleegidega. Tööl läks edukalt tänu sõprade ja vanemate toetusele. Mu elu oli lõbus, kuid organiseeritud ja rahulik. Ühel hetkel avastasin, et mu elu ongi liiga organiseeritud ja rahulik. Tundsin, et vajan mingit muutust – uut kohta, uusi inimesi ja uusi seiklusi. Kui mu sõbrad Eesti Euroopa Liikumisest mulle tööpakkumisega helistasid, teadsin, et see peab olema saatus. Ma ei kõhelnud hetkegi, kuna teadsin, et järgmine samm minu elus saab olema Eesti!

Kindlasti imestate, et kuidas ma võtsin selle raske otsuse vastu nii kiiresti. Tegelikult tundsin juba kõiki inimesi, kes Eesti Euroopa Liikumises töötasid, kuna külastasin organisatsiooni ka 2 aastat varem töövarjuna. Sellel nädalal, 2011. aastal, armusin ma Eestisse, eestlastesse, eluviisi ja töösse! Selles projektis osalemise eesmärk ei ole ainult uusi kogemusi ja teadmisi omandada, vaid soovin ka saada teistsugust vaatenurka noorsootöös, eriti mittetulundusühingus. Teadsin, et see on minu jaoks parim võimalus!

Projektile eelnenud kuud täis ettevalmistusi möödusid kiiresti ja juba oligi käes 2013. aasta veebruar! Jätsin hüvasti oma pere ja sõpradega, kolleegidega, koduga ja asusin teele tundmatuse poole. Ma olin hirmul ning õhinas, rõõmus ning samas ka kurb! Eesti võttis mind vastu ööpimeduses külma ilma ja lumekuhjaga, kuid samas ka avasüli.

Praeguseks on möödunud viis kuud mu saabumisest ja võin öelda, et mu praegune elu on tulvil üllatusi. Eesti Euroopa Liikumises töötamine on andnud mulle palju uusi teadmisi ja võimalusi uurida rohkem Eesti kultuuri, noorsootöö ning hariduse kohta. Need kuud on mind muutnud, kuid ainult paremuse poole. Olen palju aktiivsem ja enesekindlam, kuna tunnen, et olen võtnud elu enda kätesse. Olen arenenud ka inimesena, ennast proovile pannud ning endale tõestanud, et suudan hüpata pea ees tundmatusse seda nautides. Kuna nende viie kuu jooksul olen ma saanud nii palju uusi kogemusi, siis ootan huviga, mida järgneval 7 kuul mulle pakkuda on.

Kui ka Sina oled oma elus hetkel kohas, kus tunned, et sooviksid võtta elult rohkem kui praegu, siis järgi minu eeskuju. Hakka vabatahtlikuks! Ainus, mis tegema pead, on leida endale sobiv projekt ning Euroopa Komisjoni Programm Euroopa Noored on siin, et Sind aidata!

Vyara töötab Euroopa Vabatahtliku teenistuse vabatahtlikuna MTÜ-s Eesti Euroopa Liikumine projekti ´Open Europe´ raames. Tema projekti rahastab Euroopa Komisjoni programm Euroopa Noored.

Leave A Comment